Založ si blog

Zblúdili biskupi 30 rokov po spoločenských zmenách alebo ani nevedie kde žijú? ??

V čase keď sa cirkev mala dávno zaoberať iným druhom problémov a pastoráciou ľudí na okraji spoločnosti sama sa topí vo svojom bahne. Nie sú to len škandály a vnútorné boje na hrane základnej ľudskosti. Keď sa pred dvoma rokmi konalo stretnutie Kotlebu a katolíckych kňazov v mesiaci júl na Donovaloch arcibiskup Zvolenský sa zastával týchto kňazov a poslal niektorým aj podporný list. A to napriek kritike nestranných kňazov, ktorý s extrémizmom nemajú a nechcú mať nič spoločné a aj to verejne povedia (politicky sa neangažujú). Na stretnutí v lete 2017 na Donovaloch (o pánovi K nevedno či mal na tomto tiež nejaký svoj záujem) bol aj riaditeľ biskupského úradu Banskej Bystrice aj vtedajší kaplán Dómu sv. Alžbety v súčasnosti (akoby za odmenu?) na ďalších štúdiách. Kotleba si tieto fotky s nimi vystavoval aj na svojom webe a FB. A teraz podobnú podporu využíva aj s ďalšími kňazmi (nielen s jedným). Teraz je už doba keď sa deformuje cirkev na Slovensku cez takéto verejné podporovanie extrémistických strán v záujme falošného zachovania kresťanstva. No a opak je pravdou. Kresťanstvo toto ničí a podkopáva. Katolíkmi zostanú len zakomplexovaný extrémisti. Aspoň to takto dnes vyzerá. Je pravda že biskup Baláž ako predseda KBS bol rázny aj napriek útokom politikov ale bol aj normálny ľudský (držal si od mocipánov zdravý odstup aj za cenu obetí vlastnej povesti) a tiež biskup Tondra mal od vlády vo svojom čase zdravý odstup. Zvolenský sa pchal Ficovi, Šefčovičovi aj Pelegrínimu do zadného otvoru podobne ako aj agent Sokol Mečiarovi. Nielen cézaropapizmus by takéto pomýlené biskupské osoby chceli ďalej rozširovať na svojom i cudzom teritóriu v krajine a vlastne skôr škodia už aj slušným kresťanom. V kontexte osláv 30 rokov získanej demokracie a slobody v našej krajine to zaujímavo popísal nedávny článok (v tej dobe ešte bohoslovca) ako to vyzeralo v seminári v novembri v roku 1989 (kňazi a profesori pod združením Pacem in terris brániaci spoločenské zmeny a pád totality jednej strany), alebo nedávna dobrá kritika verbistu Bubáka, že je to skutočne mimo úlohu kňaza podporovať hnutie extrémizmu a nenávisti v rámci cirkvi i na verejnosti. Biskupi to dlho a skryte podporovali a klerofašizmus na Slovensku sa dnes v katolíckej cirkvi nachádza už veľmi hlboko, až slušný človek dáva od tohoto všetkého ruky preč. Deformácia kňazov a katolíkov je oveľa hlbšia než by sa navonok zdalo. Hovoria o tom aj niektorí kňazi, ktorých biskupi neberú vážne, keď vyjadrujú kritiku na adresu kňazov a biskupov podporujúcich extrémizmus. Ak sa v dostatočnom čase nepodchytila zvrhlosť niektorých kňazov v základe je teraz neskoro dávať akékoľvek vyhlásenie proti. Lepšie povedané ak biskup jedno robí a druhé hlása je schizofrenikom doby a história mu to spočíta. Akoby boli dve cesty kresťanstva: žiť a hovoriť to isté ako pápež František a inak žiť a inak hovoriť ako niektorí biskupi.
Jediné čo sa nenaplnilo z Novembra je odluka cirkvi od štátu. Ak sa toto nedotiahne do konca nielen peniaze ale aj pomýlené kresťanstvo bude ešte viac podporovať extrém.

BRITAIN-ELECTION/

Udrží Johnson jednotu Británie?

14.12.2019 06:00

"Čo sa týka nezávislosti Škótska, veľmi by ma prekvapilo, keby táto téma nebola rýchlo v hre," povedal politológ Nick Wright.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Spravil Kiska vážnu chybu?

14.12.2019 06:00

Preferencie strany Za ľudí sú ako na hojdačke. Je za tým nerozhodnosť Andreja Kisku pri strategických krokoch? Akých?

električka / Bratislava /

Električky v Bratislave odblokuje rozhodnutie súdu

13.12.2019 21:53

V spore o vstup na pozemk, ktorý bráni spusteniu električiek v Bratislave, dal súd za pravdu hlavnému mestu.

saudska arabia, ropa, dym

OSN nemôže potvrdiť, že zbrane použité proti Saudskej Arábii patrili Iránu

13.12.2019 21:49

Teherán tieto tvrdenia označil za "absurdné" a zodpovednosť poprel.

marecku

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 2063x
Priemerná čítanosť článkov: 2063x

Autor blogu

Kategórie

Archív